شاهکاری دیگر از ناتی داگ؛ نقدها و نمرات The Last of Us Part II


مجید گرمابدری 29 تیر 1399 6 دقیقه مطالعه
iOS 14

کمتر از یک هفته‌ تا عرضه‌ی یکی از دو بازی باقی مانده‌ی سونی برای پلی‌استیشن ۴ مانده است. به عنوان دنباله‌ی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ، سطح انتظارات برای قسمت دوم The Last of Us بسیار بالاست. با این حال، آن طور که منتقدان در نقدهای بازی The Last of Us Part II گفته‌اند، این بازی نه‌تنها به سطح انتظارات پاسخ می‌دهد، بلکه پایش را بسیار فراتر می‌گذارد.

میانگین نمرات در نقدهای بازی The Last of Us Part II طبق محاسبه‌ی وب‌سایت متاکریتیک ۹۶ است؛ یعنی با سومین بازی برتر پلی‌استیشن ۴ طرف هستیم.

استودیوی بازی‌سازی ناتی داگ به تجربه‌های اکشن سینمایی خود معروف است؛ تجربه‌هایی که ادغام بسیار هنرمندانه‌ای از گیم‌پلی و صحنه‌های اکشن از پیش تعیین شده را به مخاطب خود ارایه می‌دهند. روند قصه‌گویی ناتی داگ در دو سه بازی اخیر این استودیو، بسیار بالغ‌تر از قبل شده است؛ طوری که قسمت‌های اخیر آنچارتد در عین حفظ هسته‌ی مجموعه، تجربه‌ای بسیار متفاوت‌تر از بازی‌های اصلی را ارایه دادند. این طور که پیداست، این جریان تکامل و بلوغ ناتی داگ در قصه‌گویی، در The Last of Us Part II به نقطه‌ی اوج خود رسیده است. چیزی که بیشتر از هر عنصر دیگری در بازی منتقدان را غافلگیر کرده، هنر بازی در قصه‌گویی است.

از دیدگاه گیم‌پلی، تمام منتقدان روی این موضوع اتفاق نظر دارند که گیم‌پلی The Last of Us Part II نسخه‌ای پیشرفته‌تر از قسمت قبلی است؛ یعنی اساسا نباید انتظار تغییرات بنیادی در گیم‌پلی را داشته باشیم. با این حال، گفته شده که گیم‌پلی جریان بسیار روان‌تری از بازی قبل دارد؛ مخصوصا که قابلیت‌های حرکتی در The Last of Us Part II بسیار بیشتر شده است و می‌توان در مبارزات حرکاتی بسیار سریع انجام داد یا از نقاط مختلفی در محیط بالا رفت.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*